Üks DIY projekt, mis mind korralikult närvi ajas!

Tahtsin Miale teha Montessori pedagoogikast tuntud vee ja liiva laua.

Leidsin Youtube'ist ühe megalihtsa õpetuse. Vaja oli mõned torud ja vahejupid, mis omavahel ühendada tuli. No ja kuna Oliveri kodus ei olnud, siis otsustasin selle projekti ise valmis teha. Sõitsin rõõmsalt K-rautasse. Seal aga selgus, et selliseid juppe, mida videos kasutati Eestis müügil ei olegi. Ehk, kui videos oli 1 jupp, siis mul oli vaja selle asemel 2 juppi osta. No, et asi samamoodi toimiks. Veetsin siis seal torude osakonnas mingi pool tundi ja oma ehitajast isale helistasin ka u 70 korda, sest mul polnud õrna aimugi, kas tuleb võtta muhviga toru või mis asi see muhv üldse on!!! Lisaks sellele oli mul mega palav, sest koroonahirmus pidin ju maski ees ja kindad käes hoidma:) No lõpuks võtsin siis mingi portsu juppe ära. Arve oli 26€! Sõitsin koju ja selgus, et nüüd pean 1m pikkusi torusid lühemaks saagima hakkama. 2 toru saagisin ära. Rohkem ei jaksanud ja Holger oli ka vahepeal terve lillepeenra ülesse kiskunud. Õhtul sõitsin veel korra K-rautasse, sest umbes pooled jupid olid puudu. Läks veel 20€! Projekt jäi Oliveri ootama:D
untitled image

untitled image


Öösel hakkasin mõtlema, et meil ju kamina ees puidust konstruktsioon, mis ümberpööratuna sobiks vee-liivalauaks ideaalselt!

Algselt mõtlesin, et torudest on see asi parem teha, sest talveks saab lahti võtta. Puidust liiga suur ja kobakas ja talvel pole kuhugi panna. No igaljuhul hommikul selgus, et see kamina konstruktsioon sobib ideaalselt! Nüüd olin ma veel pahasem, et nii palju aega ja raha nende torude peale raisanud olin. No vähemalt sai osadest torudest ja vahejuppidest pealmise konstruktsiooni ehitada.


Sobivates mõõtmetes plastkarbid sain emme Örrekese laost. Sealt saab üldse kõikvõimalikke meisterdamisasju!

Oliver minu algatatut lõpule viimas...

Kuna ilmad on praegu jahedad olnud ja tulime eile kodust ära, siis Mia seda väga veel katsetada jõudnud pole, aga loodan, leiab ikka "mudaköögi" näol kasutust! Lehtrid plaanin ka veel ülemiste torude külge panna, et oleks igasugu manti lihtsam torudesse valada.

untitled image

untitled image

Eile läks Oliver K-rautasse mingeid muid asju ostma ja siis andsin talle kotitäie ülejäänud juppe ja torusid kaasa. Ehk saab ümber vahetada. Olekski saanud, aga koroona pärast paluti tsekk teadmata ajaks alles hoida, et siis millalgi muul ajal asju vahetama tulla.Igaljuhul, tark ei torma! Sain oma õppetunni!Aga lihtsalt huvi pärast vaatasin praegu, kui palju selline laud poest ostes maksnud oleks. Mingi hiinaka oleks 70€ saanud, aga suuremad ja korralikumad 200-450€!!! Seda arvesse võttes ei peaks ma muidugi 46€ pärast üldse põdema:D


Eelmine
Juuretisega sai ehk Hapusai
Järgmine
Tee ise (koos lastega) salvrätitehnikas kaunistatud purgid

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: