Tee ise Montessori liivapaberitähed ja ladumistähed

Kuna ma kaubandusvõrgust sobivaid liivapaberi- ja ladumistähti ei leidnud, siis tegin need ise.

Sellest, kuidas Montessori meetodil toetada lapse kirjutamis-ja lugemisoskust, on põhjalikult kirjutanud oma blogis Eesti Montessori Ühingu liige Asnate Tuulik. Väga soovitan lugeda! 

Kuna Asnate on nii põhjalikult kirjutanud, kuidas liivapaberitähti ja ladumistähti kasutada, siis jagan teiega lihtsalt, kuidas ma need tähed ise tegin.

Kõige esimene katsetus oli raamatupoest ostetud tähekaardid, mille katsin pva-liimi abil värvilise liivaga. See on väga lihtne lahendus, aga sobilik suveperioodiks ja õues kasutamiseks, sest liiv kippus maha pudisema. Võib-olla oleks tulemus olnud parem, kui oleksin 2 kihti pannud...
Kui keegi on huvitatud, siis annan need hea meelega niisama ära:)
Järgmisena nuputasin, kuidas ladumistähti teha. Tegelikult oli see väga lihtne:) Printisin tähekujud välja, lamineerisin ära ja lõikasin välja. Hiljem kleepisin taha veel magnetpaberi tükid, et saaks Nuputahvlile tähti laduda. Kuna magnetpaber on õhuke, siis jätab see ka võimaluse tähti laduda põrandal või laual. 

Praegu said tähed musta värvi, aga tegelikult oleks hea teha need samasugused roosad ja sinised nagu liivapaberitähedki.

PS! Jutud käivad, et varsti saab Eestist spetsiaalselt Eesti tähestiku jaoks tehtud ladumistähti osta;)

Meie tähtedele pean veel väikesed karbikesed otsima, et iga tähe jaoks oleks eraldi karp. Praegu läheb palju aega, et õige täht korvist üles leida:D

Aga nüüd liivapaberitähtedest. 
Lember Disain tegi mulle vineerplaadid (19€), Kunst ja Hobist ostsin roosa ja sinise akrüülvärvi (u 5€) ja õhemat sorti liivapaber oli mul kodus olemas.

Lihvisin vineerplaadid kergelt üle, värvisin ära, lihvisin veel korra. Ladumistähed võtsin šablooniks ja lõikasin tähekujud liivapaberist välja. Liimisin tavalise pulgaliimiga vineerplaatidele. Megalihtne!

Eelmine
Tee ise pesugeel
Järgmine
Tee ise tahke šampoon ja kehakoorija

Sellel postitusel on 6 vastust

Kaarina , 25. veebruar 2021
Kas olete nüüdseks leidnud ladumistähtede hoiustamiseks karbi?
Kadri, 20. aprill 2021
Väga ilusad! Millist fonti kasutasid?
Keidi, 4. juuni 2021
Sooviks ka teada, mis fonti kasutasite?
Hanna, 27. august 2021
Sooviks samuti teada :)
Miina, 3. veebruar 2022
Tere! Mina olen nendest värvilise liivaga tähekaartidest huvitatud :)

Heade soovidega
MIina
Maris, 13. aprill 2022
Tere!
Kirjutasite - Printisin tähekujud välja... - kas kuskil on see fail allalaetav?

Aitäh
Maris
Email again: