Tee ise (koos lastega) salvrätitehnikas kaunistatud purgid

Tänavu aasta on nurmenukke erakordselt palju ja siin Saaremaal olles oleme neid ka usinasti korjanud ja kuivatanud. Et aga väärt kraami ilusti hoiustada kaunistasime mõned vanaema moosipurgid salvräti- ehk dekupaažitehnikas. Lastega on seda tööd väga hea teha, sest on neile jõukohane, aga samas arendab peenmotoorikat (lõikamine, salvrätikihtide eraldamine, pintsli ja värvi kasutamine). Lastega tehes proovige ka kindlasti erinevaid värve segada. See on ju lastel nii äge vaadata, kuidas uued värvid tekivad.

Kaunistatud purgid sobivad imehästi kõiksugu kuivainete hoiustamiseks aga ka lillevaasideks.

Purkide tegemiseks kasutasime ära vanad akrüülvärvid, salvrätikud, natuke kraklee- ja dekupaaži lakki. No ja loomulikult läheb vaja ka kõiksuguseid purke.Töökäik

1) Puhasta purgid. Kanna pintsliga 1.kiht värvi ja lase kuivada. Meie jätsime ülevalt ja alt natuke värvimata, et oleks paremini näha, mis purgi sees on. Kui teed seda tööd lastega, siis on hea mõte ära teipida need kohad, kuhu värv minna ei tohi.2) Kuivanud värvile kanna 1 kiht krakleelakki. Seda juhul, kui soovid mõranenud tulemust.3) Kui lakk on kuivanud, kanna purgile 2. kiht värvi. See peaks olema teist värvi, kui alumine kiht, et mõrad paremini näha oleksid. Lase kuivada.3) Lõika salvrätikust välja meelepärased pildid ja jäta alles vaid kõige pealmine pildiga kiht.

4) Aseta salvrätiku pilt purgile ja laki üle nii, et pintsiliigutus toimub pildi keskelt välja. Nii ei lähe pilt kortsu. Pane purgile nii palju pilte, kui soovid. Kõige lõpus laki kogu purk üle.
Kui punast värvi üle jääb, siis võib kivid punaseks värvida ja siis need maasikapeenrasse panna. Väidetavalt ei hakka linnud siis maasikaid sööma, sest löövad oma noka punase kivi vastu ära.


Eelmine
Üks DIY projekt, mis mind korralikult närvi ajas!
Järgmine
Tee koos lastega soolataignast voolimismass ja kemikaali vaba liim/lima

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: