Milleks see blogi?

Olen kahe imearmsa lapse ema ja abikaasaks armastavale mehele. Mia on 2,8aastane ja Holger on 7kuune. Ja Oliver on ka veel täitsa noor ja kena;)

Kes mind tunnevad, siis teavad, et minu lemmikteemaks ja lausa kireks on keskkond, sellega kaasnevad probleemid ja nendele lahenduste otsimine. See teema on minu jaoks oluline peamiselt kolmel põhjusel. Ja mida rohkem ma teada saan, seda raskemaks elu mõnes mõttes muutub.

1) Minu ja minu pereliikmete tervis ja heaolu

2) Keskkonna reostamine

3) Rahakott

Ma ei taha anda oma 7kuusele lutsutada pehmest plastmassist parti, kui tean, et see sisaldab ohtlike ftalaate. Ma ei taha enda pead pesta PEG-aineid täis šampooniga, kui ma tean, et need ained on minu tervisele ohtlikud ja veekogudesse sattudes reostavad loodust. Ma ei taha osta šokolaadi, mis sisaldab palmiõli, kui ma tean, et palmiõli tootmiseks raiutakse vihmametsi maha. Ma ei taha puu- ja juurvilju kilekotti panna, kui tean, et ära visates jõuavad need suure tõenäosusega merre, seeläbi kaladeni ja lõpuks minu laste söögilauale. Levinud on müüt, et keskkonnasõbralik eluviis on kallis. Minu kogemus on pigem vastupidine.

Elu oli palju lihtsam, kui ma nende teemadega kursis ei olnud!

Ja loomulikult sattub mõni plastmassist mänguasi vahel mu 7kuuse suhu. On tulnud ette, et pean oma pead Dove’i šampooniga pesema. Palmiõli sisaldavaid tooteid ostan liigagi tihti. Ja ka ühekordseid mähkmeid olen oma elus ikka mitmed pakid ära kasutanud.

Mulle tundub, et keskkonnasõbralikult elamine ei ole tarbimisest hullunud ühiskonnas kuigi lihtsaks tehtud. Ja sellepärast tuleb ka libastumisi ette, aga tahan uskuda, et üritamisest on siiski kasu.

Blogi kirjutamisega loodan keskkonnasõbraliku eluviisiga nakatada rohkem inimesi, kui seda lihtsalt “kaagutamisega” teinud olen. Samuti on see hea võimalus näidata oma seni veel skeptilistele lähedastele, et keskkonna teemad on olulised ja rohelisem elu on päris tore. 

 


Järgmine
Olka ostab pitsat oma karbiga!

Sellel postitusel on 1 vastus

Leeni, 15. detsember 2019
Tubli! Me hakkame kohe õigest tassist kohvi jooma ja oma kaasavõetud toitu sööma!
Email again: