Mänguhommikud õues ka soojal sügisel

Septembri alguseks sättisin Örrekese kodustuudio selliselt valmis, et sügiskülmade tulles saaksime oma mänguhommikuid toas teha. Osalt tänu imelistele ilmadele, teisalt Covidi tõttu võtsime üheskoos vastu otsuse, et oleme õues kuni vähegi kannatab. Olimegi pea kõikidel hommikutel kuni selle nädalani k.a õues! 

Ilmadega vedas meil küll tohutult! Alates septembrist kuni oktoobri keskpaigani ehk siis 1,5 kuud ei sadanud meie mänguhommikute ajal vihma mitte ükski kord! Ehk saime mõnusasti lageda taeva all laiutada.

Istutasime lillesibulaid, tegime leheusse, mesilasvahasse uputatud puulehti, veepildikunsti, isetehtud paberit, munavõid, pannkooke, smuutit, õunakooki. No väga vahva oli!
Laste lemmik on ikkagi söögitegemine. See on tore, sest lisaks täis kõhule, on söögitegemine juures nii palju peenmotoorikat arendavaid tegevusi! Minu lemmik on munakoorimine! Nõuab korralikku süvenemist, et oma pisikeste näppudega koored muna küljest ära saada:)
Kõiksugu juur- ja puuviljade lõikamisel peab olema ettevaatlik ja täpne! Mia on oma vitsad juba korduvalt kätte saanud:) 
Nõudepesu toimis meil ka täitsa kenasti ainult, et sel nädalal pidi juba väga hoolikalt vaatama, et varrukad märjaks ei saaks ja külm ei hakkaks! Ehk vanakooli nõudepesu sobib ikkagi hästi suveperioodi:)

Meisterdamistega on nii, et kunagi ei tea, mis lastele meeldib ja kui mõni istub laua pool tundi laua taga, siis teine läheb pärast 2 minutit batuudile:D Oleneb ka vanusest, vanemad lapsed püsivad loomulikult kauem, kui 1,5aastased:)

Laulmine läks minu suureks heameeleks kõikidele peale:) Alustasime ja lõpetasime iga hommikut laulmisega või liisusalmide lugemisega. Minule, kes eriti musikaalne ei  ole, on see olnud muidugi väga põnev väljakutse! Seda enam on nii äge kuulda, kui lapsed kodudes mänguhommikutelt õpitud laule ja luuletusi nõuavad ja kui mõnda lemmiklaulu koguaeg korrata palutakse:) Nii tore!

Siin mõned pildid meie sügisestest õue mänguhommikutest.

Sellel nädalal kolisime tegevused, mis nõuavad laua taga meisterdamist või söögitegemist siseruumidesse. 
Alati oleme ka õues, sest seal on meil ju koer, kass, küülik (kanad viime ära talvekorterisse) ja BATUUT!
Sel nädalal istutasime veel nt tulbisibulaid. Millalgi tahame ära katsetada õues lõkkel vorstikeste küpsetamise:)
On väga äge, et päris mitmed emmed oleks soovinud veel õues jätkata! Ausõna, luban, et kevadel, kui päike juba soojendab, kolime lauad ja toolid õue tagasi. 
Eelmine
Suve toimetamistest ja sügiseplaanid

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: