Ohtlikud ained, pakendiprügi, Montessori pedagoogika ehk terve posu Laserisse kirjutatud artikleid

Viimane postitus Ökopere blogisse oli 2. juulil! Nats piinlik...
Aga ma ei ole niisama laisk olnud, vaid need postitused läksid terve suve jooksul lihtsalt Laseri lehele. No ja teine suur põhjus, miks Ökoperes vaikus on, on RingKarp ja plaan Eesti restoranid ühekorrapakenditest vabaks teha ja et nad ringkarpidele üle läheksid. 
Panen siia aga Laseri lingid, kus minu artiklitele ligi pääsete. 
Biolagunev ja komposteeruv - kas kõige suurem rohepesu üldse? Muideks, mul avanes mõned päevad tagasi suurepärane võimalus külastada Jõelähtme prügilat. Esimene asi, mis meile selgeks tehti oli see, et pildistamine on rangelt keelatud! See olevat juhatuse otsus! Proovisin hiljem veel mitu korda aru saada, mis see põhjus on, aga sain väga ebamääraseid vastuseid alates sellest, et nad tahavad olla taaskasutuskeskus ja mitte prügila lõpetades sellega, et äkki konkurendid näevad, kuidas nad jäätmeid käitlevad...
Kahjuks mulle ei ole teile ühtegi pilti näidata, aga see on ikka megacrazy, mis seal toimub!!! Kujutage ette 35 m kõrguseid mägesid 16 hektaril. Või näiteks raamatutega täidetud laoruumi. Kas nendest tehakse uut paberit või saadetakse lihtsalt põletusse, jäi ebaselgeks.
Jõelähtme ei osanud väga paljude jäätmete saatuse kohta midagi öelda, sest nad müüvad need lihtsalt järgmistele käitlejatele edasi. 

Toidupäästmise meistriklass! Isegi banaanikoored sõin ära. Nädal aega mitte midagi ära ei visanud. Kui viitsid mässata, siis saab tõesti igast võimalikust jäägist süüa teha.

"Mitte ükski inimene ei viitsi sul karpi kuhugi restorani tagasi viia" ehk kuidas me RingKarbiga alustasime

Punase tulega ei tohi teed ületada?! Tuleb välja, et transpordiameti arvates on see täitsa OK!
See on lugu ühest Nõmme ülekäigurajast, kuhu eriti jalakäijaid teed ületama ei taheta. Roheline foor põleb nii lühikest aega, et sellega jõuab üle tee ainult joostes. Mina oma kahe lapsega peaksin jääma u meetri laiusele "ohutussaarele" (loe surmasaarele), kus autod Pärnu maanteel kahes suunas nina eest ja selja tagant mööda kihutavad, seisma ja järgmist rohelist tuld ootama. Uurisin selle kohta Nõmme linnaosavalitsuselt ja Transpordiametilt. Vastused olid jahmatavad ja on selge, et Transpordiamet esindab vaid sõidukite huvisid.

Kas tõesti 5 aasta pärast ühekorrapakenditest priiks? Just praegu käivad kõvad vaidlused, millisel kujul pakendiseadus vastu võetakse ja millised saavad olema piirangud ühekorrapakenditele. 
Riidest mähkmed - lihtne viis, kuidas säästa loodust, tervist ja rahakotti
Artikkel, mis tekitas riidest mähkmete FB grupis omajagu poleemikat just lõhestava pealkirja pärast. Proovisin pealkirja ära muuta, aga toimetus jäi peale - pealkiri peab lööv olema.
Igaljuhul sisuks on minu isiklik positiivne kogemus 2 lapse ja riidest mähkmetega:)


Kui enda tervisest vähegi hoolid, proovid selle retsepti järgi.
Tee ise niisutav huulepalsam.
Süümepiinad?! Kust on pärit meie 3-eurosed T-särgid?

Lähed poodi, ostad 3€ eest T-särgi, kannad paar korda ja viskad siis ära, sest see on keerdus, topiline või välja veninud. Seda kutsutakse moodsal ajal raiskavaks tarbimiseks ja kiirmoeks.

Peaksime endale aru andma, et kiirmoodi tarbides oleme justkui nõus sellega, et meie riiete tegemiseks võidakse olla kasutatud lapstööjõudu; tööliste tunnipalk on alla euro; tööpäevad on 10-14 tundi pikad; töötingimused on eluohtlikud jne. Jah, ei ole ju mitte kuidagi võimalik teha eetilist moodi, tagada töötajatele õiglane palk ja normaalsed töötingimused, kui saame T-särgi osta 3€ eest!

Artiklis kirjutan pikalt ka ohtlikkest ainetest meie riietes.

Täitsa lõpp! Vaata, millistes sinu laste mänguasjades neid leidub - leegiaeglustid, ftalaadid ja raskemetallid!

Ohtlikud ained lastetoas! Mis mõttes?! Tuleb välja, et laste mänguasjad võivad endas väga palju ohtlikke aineid peita. Ja justnimelt peita, sest niisama peale vaadates ei saa me mitte kunagi aru, kas ohtlikud ained mõnes mänguasjas on või mitte. Kui nt kosmeetikatoodetel peavad koostisosad väga täpselt väljatoodud olema, siis mänguasjadel ei ole vaja koostisosi kirja panna.

Tahad, et sinu laps oleks sama edukas kui Google'i asutajad? Siis tee nii

Google’i asutajad Sergey Brin ja Larry Page usuvad, et nad on edukad suuresti tänu Montessori haridusele.

“Me mõlemad käisime Montessori koolis ja ma arvan, et see oli osa sellest treeningust… et olla ennast juhtiv, motiveeritud, et küsida mis maailmas toimub ja teha asju veidi teistmoodi.”

Larry Page, Google’i kaasasutaja


Eelmine
Miks ma korduskasutan

Sellel postitusel on 1 vastus

Kati, 10. november 2022
Tere,

kahjuks pole artiklid leitavad enam. Huviga loeks.

Tervitades,
Kati
Email again: