Kes tekitab prügi?

Antud postituse lugemine võtab aega umbes 10 minutit. 10 minutiga jõuab maailmamerre 10 veoauto koormatäit prügi. Igas minutis üks koormatäis ja nii iga päev, aasta läbi. Olukord on hull ja tegelikult teame me seda kõik!
Loe lisaks

Vabane ohtlikest ainetest oma kodus - RIIDED

Ohtlikud ained on meie kodudes üldlevinud: enamik esemeid ja tooteid, mida me oma kodumajapidamises iga päev kasutame, on oma omadused saanud teatavate sünteetiliste ainete sisalduse ja lisamise tõttu.

Kahjuks on mõned neist ainetest ohtlikud ja kahjulikud meie tervisele ning keskkonnale. Me puutume kahjulike ainetega kokku iga päev, nädalast nädalasse, kuust kuusse ja aastast aastasse. See ei tähenda, et me kõik tingimata haigeks jääksime. Kuid mõned meist jäävad!
Loe lisaks

KATSE-pakendivaba nädal

Kas kahe väikelapsega peres on võimalik elada nädal aega nii, et pakendiprügikast jääb tühjaks? Ma ei tea, ja sellepärast selle katse läbi viia otsustasingi!
Loe lisaks

Põletamine-mürgid koduaias

Nädala keskel toimunud Rohelise Valla seminaril tõi Stocholmi Keskkonnainstituudi keskkonnaekspert Harri Moora välja, et prügi teema juures on kõige hullem see, et jätkuvalt vabanevad inimesed oma jäätmetest põletamise teel. Siinkohal avaldan oma blogis Lohusalu Poolsaare Loodusseltsi juhatuse liikme Kairi Niinepuu-Marki kirjutise jäätmete põletamise teemal.
Loe lisaks